Biatlonisté vezou z prvního světového poháru tři medaile!

Biatlonoví reprezentanti vybojovali ve Švédsku první tři cenné kovy v sezóně! O jejich formu pečuje stejně jako v předchozích letech Inkospor.

Minulý týden zápolili čeští biatlonoví reprezentanti o první úspěchy v soutěži světového poháru. Ten odstartoval v neděli 30. listopadu ve švédském Oestersundu.

První disciplínou byla smíšená štafeta, která se přes počáteční více než nadějné vyhlídky českému týmu nevydařila. Spolehlivý finišman Ondřej Moravec, kterému předával výborný Michal Šlesingr na prvním místě, si tentokrát vybral svůj díl smůly. Hned při první střelecké položce totiž minul a v nových rukavicích bojoval s dobíjením pistole. Tyto peripetie odsunuly české družstvo nakonec až na devátou pozici.

Chuť české reprezentaci ovšem spravil hned při další příležitosti Michal Šlesingr, když v individuálním závodě na dvacet kilometrů předvedl i přes nedávné zdravotní problémy skvělou formu, kterou završil třetím místem! Ondřej Moravec obsadil dvanáctou příčku.

Z českých žen zabodovala ve vytrvalostním závodě Veronika Vítková, která si dojela pro páté místo. Pěkný výkon předvedla také Jitka Landová na konečném dvacátém místě.

Ondra Moravec si přišel na své v sobotu, kdy si doběhl s čistým střeleckým štítem pro  stříbro ve sprintu. Téměř v závěsu za ním skončil rovněž bezchybný Šlesingr na čtvrté pozici.

Ženy nezůstaly ani tentokrát pozadu, o což se postarala skvělá Veronika Vítková, která také s čistým střeleckým kontem brala stříbro! Sedmnácté místo obsadila Eva Puskarčíková.

Neděli zakončovaly stíhací závody, ze kterých čeští muži vytěžili 19. (Šlesingr), 20. (Moravec) a 21. (Krupčík) příčku a ženy 7. (Vítková), 18. (Landová) a 21. (Soukalová) pozici.

Soukalova 2

Skvělou formu i mnoho štěstí do dalších závodů!

Druhé kolo světového poháru v biatlonu startuje už tento pátek v rakouském Hochfilzenu! Těšíme se!