Biatlon: Ženská štafeta se vrátila na stupně vítězů!

I druhé kolo světového poháru v biatlonu znamenalo pro české biatlonisty medaili.

Rakouské středisko Hochfilzen se stalo svědkem návratu českých žen na vítězné stupně. Po dvou letech se podařilo družstvu českých biatlonistek dosáhnout ve štafetě na cenný kov, konkrétně na bronz. I o tým českých žen pečují trenéři s výrobky sportovní výživy Inkospor.

"Jsem maximálně spokojený. Holky výborně střílely, výborně běžely a myslím, že i samy si to užívaly. Moc jim to přeju,“ pochválil svoje svěřenkyně kouč Zdeněk Vítek.

Český tým ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková rozběhl závod hned zkraje zostra. Vedoucí Puskarčíkovou zbrzdila švédská soupeřka, která jí zlomila hůl. Soukalové potom předávala na sedmém místě.

skupina

Gabriela udržela při své jízdě a hlavně střelbě nervy na uzdě, díky čemuž vytáhla družstvo na třetí příčku. Landová svůj part také zvládla dobře a finišmanka Vítková díky tomu vyrazila do boje ze čtvrté pozice. Závod se jí nakonec podařilo proměnit ve vytoužený český úspěch. "Velkých jmen se už nebojíme," shrnula poté Vítková i za svoje týmové kolegyně.

Štafeta mužů obsadila sedmou příčku.

V ostatních závoech světového poháru v Hochfilzenu se nejvíce dařilo Ondrovi Moravcovi, který obsadil v pátečním sprintu desáté místo a v nedělním stíhacím závodě si ještě polepšil o jednu příčku.

Poslední světový pohár v tomto roce odstartuje ve čtvtrtek, a to ve slovinské Pokljuce, kterou čeští biatlonisté důvěrně znají z tréninkových příprav. Zkraje nového roku naváže další kolo světového poháru v německém Oberhofu.

(cam)