O nás

 Inkospor | sportovní výživa německé farmaceutické kvality

Inkospor je německá značka sportovní výživy farmaceutické kvality určená jak pro vrcholové sportovce, tak pro širokou sportovní veřejnost. Produkty Inkospor používají pro jejich farmaceutickou kvalitu např. česká biatlonová reprezentacečeský národní fotbalový tým, reprezentace severské kombinace, reprezentace házené nebo reprezentace v motocykovém enduru.  Naším posláním je nabízet vysoce kvalitní produkty vyrobené na základě vědeckých poznatků.

Sortiment Inkospor zahrnuje produkty pro vyšší efektivitu vašeho pohybu a sportování. Doplňte energii hodnotnými sacharidy, obzvlášť ocení všichni vytrvalci. Podpořte své svaly proteiny s vysokým aminokyselinovým skóre . Pro bezprostřední podporu svalstva využijte hodnotné aminokyseliny, pro vyšší účinnost Vašeho sportování doplňte ztracené  minerály a vitamíny ve vyváženém a spolehlivě dodrženém množství. Nechybí ani spalovače a stimulanty.

Výrobky Inkospor vznikají již od roku 1982 ve vlastní společnosti Nutrichem, která se věnuje i vývoji a výrobě léků. Precizní postupy uplatňované při výrobě farmaceutik se prosazují i v divizi sportovní výživy.

Vývoj produktů Inkospor má ve společnosti Nutrichem na starosti skupina mezinárodních vědců z oblasti výživy a potravinářských technologií. Každý výrobek prochází před uvedením na trh důkladnými potravinářskými testy a chemickými a mikrobiologickými analýzami dle nejnovějších sportovně-vědeckých poznatků.

Výroba je v souladu s evropským právem regulujícím potravinářský a farmaceutický průmysl a podléhá rovněž tzv. GMP (Good Manufacturing Practice) – správné výrobní praxi podle kritérií platných ve Spojených státech. Firma Nutrichem je rovněž držitelem certifikátu DIN EN ISO 9001.

Nutrichem kromě toho spolupracuje se Světovou antidopingovou agenturou (WADA), což zaručuje naprostou bezpečnost sportovní výživy Inkospor.

Společnost inkospor byla první, která začala vyrábět a prodávat například peptidy nebo nápoje s koncentrovanými minerálními látkami. V současnosti se Inkospor prodává celkem ve 22 světových zemích. 

 nutrichem

Výrobní závod Nutrichem v německém Rothu.

 

Příklady prvotřídních surovin, které se používají při výrobě sportovní výživy Inkospor:

Carnipure®TM

Kvalitní Carnitine L-Carnipure® – 100% čistý L-Carnitine, 0 % škodlivého, nezužitkovatelného D-Carnitinu.

Clarinol®TM

Clarinol® je kvalitní CLA (konjugovaná kyselina linolová), získaná speciálním postupem z jednoho z nejhodnotnějších olejů - z oleje bodláku.

Creapure®TM

Výrobky z řady X-TREME, Creatine a Cell Tec, obsahují kvalitní kreatinmonohydrát CREAPURE®.

 

 

 

FAQ | Proč některé výrobky INKOSPOR obsahují sladidlo aspartam?

Aspartam je nízkokalorické sladidlo, jehož bezpečnost byla prokázána v dlouhodobých studiích na zvířatech a lidech. Tato bezpečnost byla analyzována a zkoumána již nesčetněkrát, a to po dobu více než třiceti let.

Sladidlo bylo v Německu schváleno v roce 1990. Jeho bezpečnost byla prověřena prostřednictvím renomovaných organizací a je znovu potvrzována i institucí EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin). Sladidlo aspartam bývá i přesto často klasifikováno jako nebezpečné. To však dosud nebylo podloženo žádným vědeckým důkazem.

Více informací na webu Evropského úřadu pro bezpečnost potravin zde:

www.efsa.europa.eu/de/faqs/faqaspartame.htm
www.efsa.europa.eu/de/press/news/ans110228.htm

Jaké množství aspartamu je bezpečné?

Tzv. přijatelná denní dávka (anglicky ADI - Acceptable Daily Intake) aspartamu je 40 mg/kg tělesné hmotnosti. Např. na 70 kg tělesné váhy je tedy bezpečnou dávkou aspartamu 2800 mg/den. To je dávka stanovená institutem pro bezpečnost potravin, kterou lze konzumovat denně po celý život bez zdravotních problémů.

Sladidlo aspartam je v závislosti na chuti obsaženo v některých výrobcích Inkospor a jeho množství se pohybuje v rozmezí 50 až 150 mg/na jednu porci.

Bezpečnost proteinových nápojů Inkospor pro 70kg člověka je tedy vzhledem k obsaženému množství aspartamu zcela zřejmá – pro dosažení maximální denní dávky 2800 mg by bylo nutné vypít 19 až 56 porcí koktejlu za den.

Co se děje v lidském těle s aspartamem po jeho konzumaci?

Aspartam se štěpí ve střevě na tři složky: kyselinu asparagovou, fenylalanin a methanol. Všechny tyto látky se přirozeně vyskytují v lidském těle. Aspartam přichází i odchází prostřednictvím krevního řečiště a nikde v těle se nehromadí.

Tři složky, na které se aspartam v těle štěpí, se přirozeně vyskytují i v jiných potravinách a organismus je musí vždy zpracovávat úplně stejným způsobem. Např. nízkotučné mléko obsahuje 6krát více fenylalaninu a vepřové maso 13krát více kyseliny asparagové než ekvivalentní množství instantního nápoje Inkospor slazeného aspartamem.

Při trávení ovocných a zeleninových šťáv se v těle vytváří malé množství methanolu, které je opět mnohem vyšší než po konzumaci sportovních doplňků stravy Inkospor. Např. sklenice rajčatové šťávy obsahuje 5–6krát více methanolu než instantní koktejl Inkospor.

Shrnutí:

Umělé sladidlo aspartam je bezpečnou látkou, a to v souladu s přísnými předpisy Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA – European Food Safety Authority). Aspartam se při trávení štěpí na tři v těle přirozeně obsažené složky, jejichž množství dostupné z výrobků Inkospor je mnohonásobně menší než z jiných potravin. Toto množství navíc zdaleka nedosahuje hranice tzv. přijatelné denní dávky stanovené pro aspartam.

Zdroje:

  1. EVROPSKÝ ÚŘAD PRO BEZPEČNOST POTRAVIN (EFSA): Stanovisko Vědecké komise pro potravinářské přídatné látky, látky určené k aromatizaci, pomocné látky a materiály přicházející do styku s potravinami (AFC) na žádost Komise a týkající se dlouhodobé studie kancerogenity na aspartam. 03.05.2006 www.efsa.europa.eu/en/scdocs/doc/356.pdf,Zugriff v. 11:01:11
  2. EVROPSKÝ ÚŘAD PRO BEZPEČNOST POTRAVIN (EFSA): FAQ o aspartamu. [Online]. K dispozici na adrese: www.efsa.europa.eu/en/faqs/faqaspartame.htm [21.12.2010]
  3. Vědecký výbor pro potraviny (SCF): Stanovisko Vědeckého výboru pro potraviny: Aktualizace na bezpečnost aspartamu. 4.prosince (2002) ec.europa.eu/food/fs/sc/scf/out155_en.pdf přístup v. 16:08:06
  4. BROWN, G. & K, K .. (2009). Methanol: Jak bezpečné jsou naše nápoje? [Online]. K dispozici na adrese: CVUA Stuttgartu, www.ua-bw.de/pub/beitrag.asp
  5. http://galenus.cz/clanky/vyziva/aditiva-aspartam
  6. www.inko.de

 

Z výše uvedených zdrojů připravil tým INKOSPOR Česká republika 2014.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.