Biatlonistka Vítková: Co závod, to medaile!

Inkospor pečuje o formu Veroniky Vítkové, hvězdy čtvrtého kola světového poháru v biatlonu!

Začalo to senzačním vítězstvím českého družstva žen ve štafetě minulou středu. V dalších dnech se ukázalo, že to byla pouze první vlaštovka z celého hejna úspěchů českých biatlonistů na světovém poháru v německém Oberhofu.

 

Inkospor je u dalšího svtětového úspěchu českého biatlonu jakožto výživa našich reprezentantů!

 

Svůj potenciál v Oberhofu konečně naplno zúročila Veronika Vítková, které, ačkoliv se dlouhodobě umisťovala na elitních příčkách, stupně vítězů, a zejména pak ten nejvyšší, v individuálních závodech stále unikaly.

Toto "prokletí" se podařilo Veronice prolomit v pátek 9. ledna při sprintu, který ovládla především díky superrychlému běhu. "Je to paráda, je to paráda! Nemohu vůbec mluvit. Běželo se mi úžasně,“ hledala Verča po svém životním výkonu obtížně slova. 

 

Vynikající výsledek v závodu zaznamenala i Gábina Soukalová, která obsadila šesté místo.

Že nešlo jen o náhodný "úlet" dokázala Verča hned pouhé dva dny po vítězné euforii. V nedělním "masáku" - závodu s hromadným startem na dvanáct a půl kilometru se čtyřmi střeleckými položkami - se jí podařilo navázat senzačním druhým místem. Obtížný závod, okořeněný silným větrem a sněžením, zvládla opět dobře i Gabriela Soukalová, která obsadila desátou příčku. Obě biatlonistky na střelnici dvakrát dobíjely.

 

Přestože v Oberhofu ženy svými skvělými výkony mírně zastínily mužskou část reprezentace, i muži zde pilně sbírali body. Ve sprintu se nejvíce zadařilu Michalu Šlesingrovi, který obsadil třinácté místo. V závodu s masovým startem se Michal i přes trojí dobíjení vyšvihl na perfektní pátou příčku a Ondra Moravec bral třinácté místo.

Světový pohár v biatlonu pokračuje už zítra v bavorském Ruhpoldingu štafetou žen! Fandíme!!!

verca

 

(cam)

Zdroj: Český biatlon