Rallye Dakar 2015: Tomáš Vrátný dokončil slavný závod jako čtrnáctý!

Letošní ročník dakarské rallye se uzavřel. Všechny posádky týmu Bonver Dakar Project úspěšně dojely do cíle - s Inkosporem!

V sobotu 17. ledna se po čtrnácti dnech uzavřel další ročník nejnáročnější rallye na světě známé jako Rallye Dakar. Slavného závodu se už počtvrté zúčastnil přední český pilot Tomáš Vrátný se svým týmem Bonver Dakar Project. Péči o kondici a důkladnou regeneraci si posádky v extrémních podmínkách zajišťovaly pomocí výživových doplňků Inkospor.

Po celkem třinácti etapách dorazily do cíle všechny tři posádky tatrovek typu Jamal, které tým Bonver Dakar Project do závodu vypravil. Nejlépe se umístil vůz Tomáše Vrátného na celkovém čtrnáctém místě. Tímto skvělým umístěním si navíc Vrátný vylepšil svoje dakarské maximum, a to o tři příčky.

Přes vynikající výsledek se vůz Vrátného nevyhnul v průběhu závodu nečekaným nástrahám a překážkám, ať už v podobě zamáčklého startéru, utrženého volantu, nutné výměny dvou kol, nebo převrácení tatry na bok. "To byl ten nejhorší moment. Bylo to ve fázi, kdy jsem konečně zrychlil a na písku jsem se cítil dobře, ale to mě posunulo zpátky. Naštěstí jsme z toho vyvázli bez zranění a pokračovali jsme dál,“ zavzpomínal na svůj nejhorší moment letošní Rallye Dakar Vrátný.

Další dvě mezinárodní týmové posádky, kazašsko-česká pilota Artura Ardavičuse a polsko-česká pilota Roberta Jana Szustkowského, obsadily devatenáctou, respektive dvaadvacátou pozici.

"Máme stoprocentní úspěšnost. Všechny kamiony úspěšně dorazily do cíle, což je úžasná věc. Spousta lidí jenom kroutila hlavou a nechápala, jak velký posun jsme udělali. A to jsem je ještě upozorňoval, že ten hlavní a nejdůležitější rok máme teprve před sebou. Jsem rád, že ze strany zahraničních jezdců a týmů je Bonver Dakar Project vnímaný velice pozitivně a sám jsem zvědavý, kam až můžeme tým posunout,“ zhodnotil Tomáš Vrátný letošní Dakar z pohledu šéfa týmu.

 Už nyní, bezprostředně po skončení Dakaru 2015, pomalu stratují přípravy na příští ročník, kde vozy týmu Bonver Dakar Project opět nebudou chybět.

 "Musíme zapracovat na všem. Jedině tak, že využijeme potenciál všech rezerv, které ještě máme, se posuneme výsledkovou listinou,“ plánuje Tomáš Vrátný.

 Gratulujeme týmu Bonver Dakar Project k parádním výsledkům a těšíme se na další úspěchy!

Dakar

 

(cam)

Zdroj: Bonver Dakar project