Cyklokros: Premiéra v elitě vyšla dobře, Paprstka dojel na MS osmnáctý!

Cyklokros: Premiéra v elitě vyšla dobře, Paprstka dojel na MS osmnáctý!

Cyklokrosový svět zná po víkendu svého nejlepšího muže pro tuto sezónu. Stal se jím senzačně jako nejmladší jezdec v historii dvacetiletý Nizozemec Mathieu van der Poel. Češi se při absenci Zdeňka Štybara medaile nedočkali.

Spíše než ostříleným eliťákům se mezi českými závodníky dařilo spíše "prvoročákům", mezi které patří také Inko-jezdec Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín). Svoji premiéru na mistrovství světa mezi elitou zvládl výborně, když obsadil osmnácté místo, ačkoliv ambice měl o něco málo vyšší.

"Moje přání byla top patnáctka, ale i tohle je moc hezký," okomentoval svůj výkon druhý nejlepší český závodník v cíli. "Možná by to i dalo, ale nedařilo se mi moc po startu. Ve druhém kole jsem měl pád a dost jsem si narazil bok, bolelo to hodně a dostával jsem se z toho dlouho. I psychicky mě to málem zlomilo, ale diváci neskutečně fandili, dostali mě dopředu. Za to jim musím poděkovat," popsal pro server MTBS.cz Tomáš nejtěžší chvíle závodu.

Tomášovi gratulujeme k perfektnímu výkonu a těšíme se na jeho další úspěchy jak v cross country horských kol, tak v cyklokrosu.

 paprstka

(cam)

Zdroj: mtbs.cz