Biatlon v Novém Městě: Davy fanoušků a dvě medaile!

Dlouho očekáváný biatlonový svátek se prohnal o uplynulém víkendu Novým Městem na Moravě. Svoje sportovní idoly přišlo na světový pohár podpořit v průběhu tří dnů celkem více než sto tisíc fanoušků! Česko tak potvrdilo svoji současnou pozici  černého koně světového biatlonu i co se týče popularity tohoto zimního sportu. 

„Je to nádhera. Pohled na českou vlajku se nikdy neomrzí. Máme z té podpory našich lidí velkou radost,“ pochvaloval si šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

Ve čtyřech závodních disciplínách, které biatlonisté absolvovali, se podařilo českým reprezentantům vybojovat dvě medaile. Stříbro dobyli společnými silami hned v první závodní den Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondra Moravec v populární mix štafetě

verca

Veronika Vítková /foto: Český biatlon/

Radost z úspěchu hned následující den ještě znásobila česká jednička mezi ženami Verča Vítková, když si ve sprintu na 7,5 kilometru doběhla pro bronz. Ve stejné disciplíně se blýskl i Michal Šlesingr, který obsadil vynikající páté místo.

Ani v nedělních stíhačkách nechyběli čeští biatlonisté v předních liniích. Závod se vydařil zejména Gábině Soukalové, která obsadila skvělé páté místo. Verča Vítková brala jedenáctou příčku a mimořádný úspěch zaznamenala i Eva Puskarčíková na čtrnácté pozici. Mezi muži zajel nejlépe opět Michal Šlesingr na jedenáctém místě. 

Z euforií se otřásající Vysočina arény se elitní světoví biatlonisté přesunuli pro tento týden do norského Osla, kde ve čtvrtek 12. února odstartuje osmé kolo světového poháru - poslední před světovým šampionátem v březnu.

Čeští biatlonisté již čtvrtou sezónu pečují o svoji formu se sportovní výživou farmaceutické kvality Inkospor!

(cam)

Zdroj: Český biatlon