Biatlon: Reprezentanti zahájí SP ve Švédsku mix štafetou

V neděli odstartují čeští biatlonisté na světovém poháru ve Švédsku. Inkospor bude i tuto sezónu u toho!

Poslední tři roky byly pro český biatlon jako ze snu - začalo to prvními nesmělými medailovými úspěchy a dospělo to až do naplněných medailových očekávání na olympiádě v Soči.

Tuto neděli odstartuje světovým pohárem ve švédském Oestersundu závodní sezóna 2014/2015. Jaká bude pro biatlonové reprezentanty, o jejichž formu právě poslední tři roky pečovali trenéři s doplňky sportovní výživy Inkospor?

"Řekl bych, že očekávání jsou větší než realita,“ krotí hned zkraje lákavé představy o brzké plejádě dalších medailí a pódiových umístění šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. A zkušeně dodává: „Po olympiádě, a ještě k tomu úspěšné, přichází útlum.“

Přesto se medailovým očekáváním nelze zcela ubránit. První disciplínou v Oestersundu totiž bude smíšená štafeta, která našim biatlonistům více než svědčí - poslední čtyři starty dokázali proměnit v pódiová umístění. Co na to Ondřej Rybář? "Chceme se pohybovat vpředu tak, abychom našim fanouškům dělali radost. A pokud by nám snad nepřálo štěstí, které je součástí biatlonových výsledků, určitě budeme vždy bojovat ze všech sil,“ srhnul všeobecně šéftrenér.

V průběhu týdne dále Oestersund prověří biatlonisty ve vytrvalostních závodech a sprintech a úvodní kolo světového poháru se po týdnu uzavře stíhacími závody.

Spolu s ostatními fanoušky biatlonu můžeme nyní udělat jediné - pořádně fandit!

Hodně štěstí celé reprezntaci!

skupina

(cam)